Jak wybrać okulary korekcyjne męskie?
Okulary korekcyjne męskie (które kupisz tutaj: eyewear24.net) pozwalają prawidłowo skupić światło na siatkówce, ale także nadają twarzy nowego wyglądu i sprawiają, że mężczyźni uważani są za inteligentniejszych. Dobór okularów powinien obejmować nie tylko odpowiednie szkła, ale także kolor, kształt, wielkość oprawek oraz materiał, z jakiego są one wykonane.
Jak dobrać okulary do kształtu twarzy?
Znalezienie odpowiednich dla siebie okularów nie jest takie proste, ponieważ na rynku dostępnych jest wiele modeli okularów korekcyjnych dla mężczyzn. Najważniejsze podczas wyboru jest dobranie ich do kształtu twarzy, w tym celu mężczyzna musi określić czy jego twarz jest okrągła, prostokątna czy owalna.
Do twarzy owalnej pasują okulary w każdym kształcie, natomiast jeśli mężczyzna ma wysokie czoło, wówczas powinien postawić na większe i grubsze oprawki.
Mając twarz prostokątną, warto wybrać okulary, które zakryją jej środkową część. Zatem przy takim kształcie sprawdzą się oprawki okrągłe lub zaokrąglone mające duży rozmiar.
Do twarzy okrągłej dobiera się okulary, które ją wyszczuplą i wydłużą. Najlepiej wybrać prostokątne lub kwadratowe, które idealnie pasują do zaokrąglonej twarzy.
Kolor oprawek dobierany jest pod względem koloru włosów i zarostu oraz brwi i oczu, a materiał, z jakiego są zrobione to indywidualny wybór użytkownika okularów. Najważniejsze jest, aby wybrane okulary spełniały swoją funkcję i były wygodne.
Rodzaje szkieł korekcyjnych
Istnieje kilka rodzajów szkieł korekcyjnych, które można podzielić ze względu na:
- geometrię:
- soczewki rozpraszające, czyli minusy, które korygują krótkowzroczność,
- soczewki skupiające, czyli plusy służące do korekcji nadwzroczności,
- materiał, z jakiego są zrobione:
- mineralne – to tradycyjne soczewki wykonane ze szkła,
- poliwęglanowe – to cienkie i lekkie soczewki, które są odporne na uszkodzenia mechaniczne,
- organiczne – wytwarzane z tworzywa sztucznego,
- konstrukcję:
- sferyczne – to soczewki powodujące powiększenie oraz pomniejszenie oczu i zniekształceń, a także rozmycie obrazu przy krawędziach soczewki,
- asferyczne – są soczewkami, które minimalizują zniekształcenie obrazów przy krawędzi soczewki oraz nie pomniejszają i nie powiększają oka,
- budowę:
- jednoogniskowe, które korygują tylko jedną wadę wzroku,
- soczewki dwuogniskowe mogą korygować dwie wady równocześnie, w jednej parze okularów,
- progresywne są alternatywą dla soczewek dwuogniskowych i umożliwiają równoczesne korygowanie wady krótkowzroczności i dalekowzroczności.