Okulary korekcyjne przeciwsłoneczne

Okulary przeciwsłoneczne korekcyjne

Osoby, które stale noszą okulary, w słoneczne dni często martwią się, że muszą wybrać pomiędzy założeniem szkieł korekcyjnych, a użyciem okularów przeciwsłonecznych. Takiego dylematu można uniknąć, wybierając okulary przeciwsłoneczne korekcyjne. Takie okulary pełnią dwie funkcje. Pomagają w prawidłowym widzeniu, a jednocześnie chronią przed słońcem. Jak dobrać takie okulary do kształtu swojej twarzy?

Oprawki na twarzy okrągłej

Osoby z okrągłą twarzą nie powinny wybierać okrągłych oprawek okularowych. Do twarzy okrągłej zdecydowanie lepiej pasować będą oprawki kwadratowe. Można też spróbować użyć oprawek prostokątnych. Z pewnością wyostrzą one rysy twarzy i dodadzą jej charakteru. Niewątpliwie w kanciastych oprawkach okrągła twarz będzie wyglądała smuklej.

Oprawki na twarzy kwadratowej

Osoby, które stale noszą okulary, w słoneczne dni często martwią się, że muszą wybrać pomiędzy założeniem szkieł korekcyjnych, a użyciem okularów przeciwsłonecznych

Twarz kwadratowa charakteryzuje się wyrazistymi rysami. Wybierając oprawki do okularów do twarzy kwadratowej, należy postawić na takie, które złagodzą rysy twarzy. Dobrze sprawdzą się w tym celu okrągłe oprawki okularowe. Należy natomiast w tym przypadku unikać wyboru oprawek kanciastych. Na twarzy kwadratowej zdecydowanie lepiej wyglądać będą np. oprawki typu kocie oczy.

Oprawki na twarzy trójkątnej

Szerokie czoło, wyraźnie widoczne kości policzkowe oraz wąski, zaostrzony podbródek, to cechy charakterystyczne twarzy trójkątnej. Jakie oprawki powinna wybrać osoba o takiej twarzy? Dobrym wyborem mogą być tzw. okulary oversize, które dobrze wymodelują taki typ twarzy. Można dobrać sobie również okulary okrągłe lub owalne.

Oprawki na twarzy prostokątnej

Na twarzy prostokątnej świetnie będą wyglądać tzw. okulary pilotki. Zwrócić uwagę należy też na oprawki owalne, które nieco zrównoważą proporcje twarzy prostokątnej. W tym celu można też dobrać oprawki okrągłe. Oprawki okrągłe są przeciwieństwem kształtu twarzy prostokątnej, dlatego właśnie będą one na niej świetnie wyglądać.

Oprawki na twarzy owalnej

Szerokie czoło, wyraźnie widoczne kości policzkowe oraz wąski, zaostrzony podbródek, to cechy charakterystyczne twarzy trójkątnej
Osoby o twarzy owalnej nie mają trudnego wyboru, jeśli chodzi o oprawki okularów. Na takiej twarzy dobrze wyglądać będą wszystkie rodzaje oprawek okularowych. Osoby o twarzy owalnej mogą więc eksperymentować w zakresie wyboru okularów. Pamiętać jednak należy, aby takie oprawki nie były zbyt duże i nie wychodziły poza obrys twarzy.

Połączenie okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które noszą okulary z uwagi na wadę wzroku, ale nie chcą rezygnować z ochrony oczu przed promieniami UV. Używanie korekcyjnych okularów przeciwsłonecznych ma więc wpływ na komfort ich użytkownika oraz na zdrowie jego oczu.