Okulary,  Okulary korekcyjne męskie,  Okulary Solano męskie

Wybór okularów korekcyjnych – czym powinniśmy się kierować?

Wybór korekcyjnych okularów jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich osób, które się borykają z wadą wzroku. Okulary nie tylko pomagają nam o wiele lepiej widzieć, ale także powinny podkreślać wszelkie atrakcyjne strony naszego wyglądu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas wyboru swoich okularów? Czy da się połączyć wysoką jakość okularów, a do tego ich pięknym wyglądem? Poniżej przygotowaliśmy garść niezwykle cennych informacji.

Kształt oprawek dopasowany do kształtu naszej twarzy

Okulary Solano męskie – Eyewear24 nie przestają nas zaskakiwać. Cały czas pojawiają się nowe modele, które tylko sprawiają, że nasz wybór jest jeszcze trudniejszy. Z drugiej jednak strony lubimy mieć duży wybór, który sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Mowa nawet o najbardziej wymagających klientach. Oprawki przede wszystkim muszą być odpowiednio dopasowane. Gdy tak się stanie to zamaskowane, zostaną wszelkie mankamenty na naszej twarzy. Dobre okulary jednocześnie uwydatniają miejsca, którym się podobają oraz, z których jesteśmy dumni. Na to pozwala dobrany odpowiednio kształt oprawek, który to nadaje naszej twarzy proporcje właściwe.

Ceny korekcyjnych okularów mocno się wahają. Może to być kilkaset złotych, ale także kilka tysięcy złotych

O tym, jak bardzo niekorzystny wpływ na wygląd osób o twarzy kwadratowej mają oprawki o identycznym kształcie, przekonać się można, gdy mierzymy je w salonie optycznym. Aby móc zaoszczędzić nieco czasu, a do tego sobie zaoszczędzić rozczarowań, musimy znać kilka zasad podstawowych, które mówią o tym, jak dobierać oprawki bezpośrednio do kształtu naszej twarzy (więcej).

Co jeszcze ma znaczenie?

Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, będąc w salonie? Jest to:

  • wielkość szkieł,
  • trwałość materiału.

Okulary męskie korekcyjne charakteryzować się mogą dużymi, jak i niewielkimi stosunkowo szkłami. Jeżeli jesteśmy drobnej budowy, to w momencie założenia dużych okularów totalnie znikamy. Jesteśmy jakby w cieniu. Zasada dotyczy nie tylko okularów korekcyjnych tradycyjnych, ale także okularów przeciwsłonecznych. Duże okulary w typie „muchy” nie sprawdzą się u niskich osób, które mają filigranową budowę i wąską twarz. Zaś z drugiej strony, mając twarz kwadratową o ostrych rysach oraz szerokiej szczęce złagodzić warto dużymi oprawkami, które mają raczej dosyć miękkie krawędzie. W tymże przypadku samo ryzyko zachwiania naszych proporcji jest zdecydowanie mniejsze.

Wybór korekcyjnych okularów jest bardzo ważnym wydarzeniem dla wszystkich osób, które się borykają z wadą wzroku

Ceny korekcyjnych okularów mocno się wahają. Może to być kilkaset złotych, ale także kilka tysięcy złotych. Na pewno sporo osób się zastanawia, z czego konkretnie tak duża różnica wynika. Na pewno największe znaczenie ma sama marka. Jednak nie marka powinna być najważniejsza, a sama trwałość naszych okularów. Przede wszystkim zależy ona od materiału, z którego oprawki zostały wykonane. Tanie korekcyjne okulary są wykonane z plastiku, czy też innego rodzaju tworzywa sztucznego. Niestety te materiały są podatne na pęknięcia oraz innego rodzaju uszkodzenia. Gdy takie okulary nam upadną, to niestety uszkodzenia będą wręcz nieodwracalne.

Należy także zwrócić uwagę na wytrzymałość zawiasów, które łączą oprawki z zausznikami. Ma to przede wszystkim związek ze zdejmowaniem oraz zakładaniem wielokrotnym okularów każdego dnia. W przypadku tanich korekcyjnych okularów, zawiasy niezwykle szybko poluzują się. Skutkiem tego jest odchylenie od zausznika. Wybierzmy mądrze, ponieważ okulary muszą być w pełni wygodne, komfortowe oraz powodować odpowiednie efekty. Mamy to szczęście, że na rynku znajdziemy sporo ciekawych modeli, które spodobają się nam już na pierwszy rzut oka.