Okulary korekcyjne męskie

Czym kierować się przy wyborze męskich okularów korekcyjnych?

Okulary korekcyjne już dawno przestały być tylko narzędziem do poprawy komfortu widzenia. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli oprawek projektowanych przez znanych projektantów mody, że okulary stały się także bardzo ważnym elementem garderoby. Wybór właściwych oprawek stanowi nie lada wyzwanie, ponieważ okulary stanowią niemal integralną część twarzy noszącego je mężczyzny. Ubranie, buty oraz inne akcesoria zmieniamy codziennie i dobieramy je odpowiednio do okazji, natomiast okulary posiadamy zazwyczaj jedne.  Dobrze dobrane oprawki mogą podkreślić rysy twarzy, dodać charakteru i  być dopełnieniem stylu noszącego je mężczyzny. Każdy zdaje sobie sprawę, z tego jak ważne jest pierwsze wrażenie zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym, a okulary korekcyjne męskie z pewnością mają na to ogromny wpływ.

Wygląd oprawek

Oprawki okularowe dostępne są dziś w bardzo wielu kolorach i wzorach, mają także zróżnicowany kształt i wielkość. Przed ich wyborem warto zastanowić się nad następującymi kwestiami:

Okulary korekcyjne już dawno przestały być tylko narzędziem do poprawy komfortu widzenia

  • jak chcemy być postrzegani przez otoczenie,
  • czy chcemy, żeby okulary pomogły nam się wyróżnić, czy raczej schować w tłumie,
  • które cechy charakteru chcielibyśmy podkreślić,
  • jaki kształt oprawek będzie najodpowiedniejszy do naszej twarzy.

Wybierając ekstrawaganckie i rzucające się w oczy oprawki, w jaskrawych kolorach albo o nietypowym kształcie, możemy sprawić, że nikt nie przejdzie koło nas obojętnie. Osoba nosząca takie okulary sprawia wrażenie pewnej siebie, nieco ekstrawaganckiej, lubiącej zwracać na siebie uwagę, ale też ciekawej i o zdecydowanym charakterze. Jeśli natomiast zależy nam na tym, żeby schować się w tłumie, powinniśmy wybrać oprawki o klasycznym wyglądzie, które niekoniecznie muszą być też nudne. Takie oprawki będą też postrzegane jako bardziej profesjonalne, a osoba je nosząca wzbudzi większe zaufanie.

Przy wyborze oprawek okularowych ważne jest także, aby dopasować je do kształtu swojej twarzy. Dla mężczyzn o prostokątnej twarzy najodpowiedniejsze będą duże modele, najlepiej o zaokrąglonym kształcie, które zakryją środkową część twarzy. Przy twarzy okrągłej najlepiej zdecydować się na okulary, które ją wyszczuplą i wydłużą, a więc modele o prostokątnym kształcie. W przypadku proporcjonalnej twarzy owalnej każde oprawki będą wyglądać dobrze, więc wybór ich kształtu zależy tylko od osobistych preferencji.

Kolor okularów warto dobierać także biorąc pod uwagę kolor włosów. Dla panów o siwych włosach najodpowiedniejsze będą oprawki szare, czarne bądź srebrne, blondyni i bruneci powinni rozważyć wybór oprawek w zimnych odcieniach, natomiast szatyni i osoby o rudych włosach mogą zdecydować się na ciepłe odcienie, takie jak np. brąz czy złoto.

Oprawki okularowe a wygoda

Chociaż wygląd oprawek okularowych jest niezwykle ważny, jeszcze ważniejsza jest wygoda w ich użytkowaniu. Bardzo ważne, aby okulary korekcyjne męskie były lekkie oraz dopasowane. Ponadto dobrze, żeby oprawki były wykonane z jak najlepszych materiałów, dlatego warto zainwestować w markowe oprawki okularowe, przy których mamy pewność co do jakości ich wykonania. Oprawki znanych marek modowych najczęściej są dużo lepiej zaprojektowane od ich tanich zamienników , co w ogromnym stopniu wpływa na ich wygląd oraz komfort noszenia, ale także na trwałość i żywotność.

Mierząc okulary w salonie optycznym, należy szczególną uwagę zwrócić także na długość zauszników, które nie powinny tylko opierać się na uszach, ale też przylegać do skóry. Równie ważne jest, aby oprawki posiadały specjalne zawiasy sprężynujące, czyli tak zwane fleksy.